86a4833455ab2aa8783cf61adba246c2,62,37Pióro bardzo silnie związane jest z ptakiem, skrzydłami, lotem, lekkością. Pojedyncze piórko może symbolizować właśnie gotowość do lotu, a także duchowość, emocjonalność, kreatywność. Niektóre pióra o charakterystycznym kształcie i rozmiarze mogą mieć różne znaczenia. Mogą to być pióra orle, pawie i wielu innych gatunków ptaków, z którymi właściciel tatuażu może się utożsamiać, ponieważ cechy danego gatunku mogą uosabiać charakter danej osoby.

  Znaczenie tatuażu pióra w wielkim skrócie:

  • ulotność
  • duchowość
  • kreatywność
  • siła wewnętrzna

  Znaczenie tatuażu orlego pióra

  Dla przykładu orle pióra w plemionach indiańskich były święte. Nosili je szamani, wodzowie, uzdrowiciele i starsi. Były swoistego rodzaju nobilitacją. Pióro orła wspomagało te osoby w duchowych czynnościach takich jak modlitwa, a także były przewodnikiem do krainy duchów. Wojownicy z kolei używali orlich piór do ozdabiania swoich strojów bojowych, by przywołać odwagę, siłę i inne cechy związane z orłem. Zdobiły również włócznie, łuki, strzały i tarcze.

  znaczenie tatuażu pióraTatuaż z piórem i nieskończonością

  To jeden z najbardziej popularnych tatuaży ostatnich czasów. Swój urok prawdopodobnie bierze z wielkiego kontrastu: nieskończoności, czyli rzeczy stałej, a także ulotnego i delikatnego pióra. W nieskończoność najczęściej wplecione są jakieś słowa: miłość, życie, imię ukochanej osoby – wszytko zależy od inwencji twórczej właściciela tatuażu.

  tatuaz-ptaki

  Tatuaż ptaków ulatujących z pióra

  Znaczeń tego tatuażu będzie tyle, ile ludzi go nosi, jedno jest pewne – symbolizuje ulotność – życia, duszy, chwili, ludzi, relacji. Ptaki mogą symbolizować, tych który odeszli.

  Tatuaż pawiego pióra

  Paw określany jest tytułem królewskiego ptaka, dlatego też wszelkie znaczenia tego motywu wiążą się z elegancją i bogactwem. Jego piękne upierzenie oraz dostojny wygląd sprawił, że ludzie otaczali go czcią już wieki temu. Ptak ten był bardzo ważny w Indiach, Persji i Babilonii. Paw może mieć wiele kolorów piór, na przykład niebieskie, zielone, brązowe albo fiołkowe. Tatuaże z pawim piórem są bardzo popularne. Niemniej jednak cała postać ptaka też bywa wykorzystywana w tatuażach.

  Gdzie wytatuować pióro? – najciekawsze pomysły

  4 komentarze

  Justyna Łochowska24 sierpnia 2014 at 14:53Reply

   
  O podcinaniu skrzydeł i takich tam | STATECZNE MATRONY28 listopada 2014 at 21:16Reply

  […] pozostając w czerni, piórach, ale tym razem z dodatkiem ptaków: Źródło klikAlbo takie połączenie…Źródło klikA może w kolorze? Kto powiedział, że to musi być […]

   
  ania8 grudnia 2014 at 22:32Reply

  mam pytanie w jakich miejscach mniej boli tatuaz ?